Latvijas Radio bigbends

TRIBUTE TO BUDDY RICH


Kad runa ir par bungām, Badijs Ričs (Buddy Rich) ir bundzinieku ikona. Viņš tiek uzskatīts par vienu no visu laiku talantīgākajiem bundziniekiem, pazīstams ar savu virtuozo tehniku, spēku un ātrumu. Uzstājies kopā ar Tommiju Dorsiju, Hariju Džeimsu un Count Basie, un vadījis grupu. Lai arī ārkārtīgi apdāvināts, Badijs nekad nav profesionāli mācījies, un viņa vienīgā prakse bija, kad viņš spēlēja uz skatuves.  

Tribute to Buddy Rich kopā ar lieliskiem Latvijas bundziniekiem.

Artis Orubs - bundzinieks, producents. Piedalījies vairāk kā piecdesmit CD ierakstos, meistarklasēs, gan Utrehtā, gan Amsterdamā, nominēts un ieguvis balvas dažādās kategorijās konkursos. Kopš 2011. gada sitaminstrumentu un ansambļa pasniedzējs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļā.

Andris Buikis - bundzinieks. Pēc vidusskolas pabeigšanas 2002. gadā Andris jau bija pieprasītākais bundzinieks Latvijā. 2009. gadā devās uz Amsterdamu un 2013. gadā pabeidza konservatoriju kā džeza bundzinieks. Joprojām spēlē kopā ar starptautiskām, mūsdienīgām džeza grupām kā “The Brag Pack” un “K Trio”.  

Kaspars Kurdeko – bundzinieks, perkusionists un komponists, studējis Amsterdamas Mūzikas konservatorijas Džeza nodaļā. Manhetenas mūzikas skolā Ņujorkā apguvis sitamo instrumentu spēli un kompozīciju, studējot pie tādiem džeza mūzikas lietpratējiem kā Džons Railijs, Henrijs Kouls, Deivs Lībmans, Ari Honigs, Teo Blekmans un Deivs Duglass.Ņujorkas radoši piesātinātajā vidē pavadītais laiks ir veidojis mūziķa rokrakstu, kurā nolasāma dažādu mūzikas un mākslas stilu ietekme. Bundzinieku raksturo jūtīga saspēle ansamblī un enerģiski virmojoša, patiesa un jēgpilna muzikālā mijiedarbība.

7. Jūnijs, 19:45
TALKŠA EZERS, ŠAUĻI