Latvijas Radio bigbends

MATĪSS ČUDARS & LATVIJAS RADIO BIGBENDS Koncertsērija: Prožektoru gaismā - Latvijas Radio bigbends!


Ar ko Latvijas džeza mūzika atšķiras no citviet radītas? Atbildi Latvijas Radio bigbends cenšas sniegt projektā “Latviešu džeza svīta”, kurā iekļauti dažādos džeza mūzikas stilos tapuši skaņdarbi. Autoriem iedvesmu sniegusi Latvijas daba, pilsētvide un literatūra, kas arī atspoguļojas skaņdarbu nosaukumos, piemēram, “Saules bērni”, “Vērmaņdārzs” un “Darbs”. Džeza svītas žanra pamatlicējs Latvijā ir izcilais komponists un pianists Raimonds Pauls. 

Šajā koncertā Latvijas Radio bigbendam pievienosies viens no projekta mūzikas autoriem – talantīgais ģitārists Matīss Čudars, konkursa Riga Jazz Stage 2017I vietas ieguvējs, kurš ticis nominēts Lielajai mūzikas balvai kā “Gada mūziķis” un saņēmis balvu “Zelta mikrofons” kategorijā “Labākais džeza albums”.

Laiki mainās un ir jāmainās tiem līdzi. Kad augsta profesionalitāte ir jau pierādīta kā gandrīz pašsaprotama, priekšplānā izvirzās vēlme un ideja doties tālāk uz jauniem apvāršņiem.’’  - Kaspars Zaviļeiskis.

‘’Maģiski, valdzinoši, spēcīgi, interesanti, dažādi. Uzreiz ienāca prāta doma, ka šāda mūzika jāklausās nepārtraukti, vai vismaz katra komponista skaņdarbi, bez pieteikumiem, jo ar pirmajām notīm ir viegli aizlidot, iegrimt savdabīgajā transa stāvoklī.’’ – dziedātāja Evilena Protektore

 

Viesmākslinieki
5. Aprīlis, 19:00
SPĪĶERU KONCERTZĀLE