Latvijas Radio bigbends

MATĪSS ČUDARS & LATVIJAS RADIO BIGBENDS Koncertsērija: Prožektoru gaismā - Latvijas Radio bigbends!


Ar ko Latvijā radītā džeza mūzika atšķiras no citvalstu skaņdarbiem? Atbildi uz to Latvijas Radio bigbends cenšas sniegt šajā projektā Latviešu Džeza Svīta, kurā būs dzirdami skaņdarbi dažādos džeza mūzikas stilos. Autoriem iedvesmu sniegusi Latvijas daba, pilsētvide, rakstnieki un to raisošās izjūtas, vedinot arī uz dziļākiem un ārpasaulīgākiem jautājumiem, kas arī atspoguļojas skaņdarbu nosaukumos, piemēram „Saules bērni”, „Vērmaņdārzs” un „Darbs”. Džeza svītas žanra pamatlicējs Latvijā ir izcilais komponists un pianists Raimonds Pauls. Šai žanrā savu ieguldījumu devuši arī ievērojamais skaņradis un aranžētājs Vitālijs Dolgovs, džezmeņi Uldis Stabulnieks, Egils Straume, Gunārs Rozenbergs un citi.

Latviešu Džeza Svīta. ‘’Šis ir moderns darbs, kurā bigbends ar plašu soli izkāpis ārā no komforta zonas un izaicina ne tikai klausītāju, bet arī pats sevi. Un tas ir lieliski, jo apliecina kādu būtisku aspektu – Latvijas Radio bigbends ne tikai spējīgs augstākajā līmenī sadarboties ar pasaules klases tradicionālākas džeza mūzikas zvaigznēm, bet arī sniegt muzikālu baudījumu pēc novatoriskākām izpausmēm izslāpušajiem.

Laiki mainās un ir jāmainās tiem līdzi. Kad augsta profesionalitāte ir jau pierādīta kā gandrīz pašsaprotama, priekšplānā izvirzās vēlme un ideja doties tālāk uz jauniem apvāršņiem.’’  - Kaspars Zaviļeiskis.

‘’Maģiski, valdzinoši, spēcīgi, interesanti, dažādi. Uzreiz ienāca prāta doma, ka šāda mūzika jāklausās nepārtraukti, vai vismaz katra komponista skaņdarbi, bez pieteikumiem, jo ar pirmajām notīm ir viegli aizlidot, iegrimt savdabīgajā transa stāvoklī.’’ – dziedātāja Evilena Protektore

 

Viesmākslinieki
5. Aprīlis, 19:00
SPĪĶERU KONCERTZĀLE

Pirkt biļeti