Latvijas Radio bigbends

Uldis Marhilevičs, Aivars Hermanis un LRBB


Uldis Marhilevičs - taustiņinstrumenti
Aivars Hermanis - ģitāra
Latvijas Radio bigbends 

Programmā: 
Grupas “Remix” instrumentālā mūzika


Latvijas Radio bigbends kopā ar leģendārās grupas Remix dalībniekiem Aivaru Hermani (ģitāra) un Uldi Marhileviču (taustiņinstrumenti) atskatīsies uz grupas instrumentālo mūziku, U.Marhileviča un A.Hermaņa skaņdarbiem no 80. gados izdotajām skaņuplatēm “Uz Veselību” un “Naktsmājas”.

Kompozīcijas tapušas 80. gadu otrajā pusē, kad Latvijas Radio pēc Maestro Raimonda Paula iniciatīvas tika dibināts ansamblis, kurā kopā sanāca tā brīža spēcīgākie jaunie instrumentālisti - pianists Uldis Marhilevičs, Aivars Hermanis (ģitāra), Vilnis Krieviņš (bungas) un Jevgēņijs Ščapovs (bass) (pēc 1989. gada - Eduards Glotovs). Ansamblim pievienojas dziedātājs Igo un Remix kļūst par to supergrupu, ko pazīstam jau gandrīz 40 gadus, taču tajā pašā laikā kolektīvs turpina aktīvu darbu Latvijas Radio ierakstu studijā, kā pavadošais ansamblis ierakstot dažādu komponistu skaņdarbus, kā arī strādājot pie savas instrumentālās mūzikas programmas. Top tādi skaņdarbi kā “Cīņa”, “Spēle”, “Pilsēta” un leģendārais “Uz veselību!”, kas tiek izdoti skaņuplatēs “Naktsmājas” un “Uz veselību!”. Latvijas Radio bigbends koncertā kopā ar skaņdarbu autoriem Uldi Marhileviču un Aivaru Hermani vēlas atskatīties tieši uz šo, šķiet, nepelnīti piemirsto grupas Remix instrumentālās daiļrades posmu.
Kompozīcijas īpaši šim koncertam aranžējis Latvijas Radio bigbenda pianists Viktors Ritovs, papildinot Remix skanējumu ar bigbenda tembrālajām krāsām.

25. Maijs, 19:00
VEF KULTŪRAS PILS