Latvijas Radio bigbends

Latvijas Radio bigbends, Aija Vītoliņa un Andris Buiķis Koncertsērija: Prožektoru Gaismā 2021


Sitaminstrumentālista Andra Buiķa un vokālistes Aijas Vītoliņas koncertprogrammu “Sajust grūvu”, kas gatavota īpaši Latvijas Radio bigbendam. Projekts visnotaļ ir harmonijām bagāts, eksperimentāls un tehniski izaicinošs, īpaši bigbendam, tomēr neatkāpjas no klasiskajām džeza un ritmiskās mūzikas vērtībām. Katram komponistam ir savs rokraksts kompozīciju veidošanā – Andrim tās noteikti ir izteikta ritmiskas un “grūvīgas” melodijas, kas it kā piesietas noteiktam mūzikas posmam (bieži vien tie ir 1980.gadi), bet nepauž nostaļģiju. Bieži vien viņš savās kompozīcijās atspoguļo tādas tendences par kurām citi mūziķi runā un pamana tikai vēlāk. Andris, raksturojot savus oriģināldarbus, gandrīz vienmēr izmanto terminu “grūvs” jeb groove angļu valodā. Grūvs ir tā ritmiskā un melodiskā dzinējspēka izjūta, ārkārtīgi iedarbīgs mūzikas izteiksmes elements, kas iedarbojas arī ķermeniski, liekot sist kāju vai kustēties līdzi mūzikas pulsācijai. Kā mūzikas netveramajam elementam, šajā koncertprogrammā tam tiks pievērsta īpaša uzmanība.

Koncertu būs iespējams vērot 3. aprīlī plkst. 22:00 ReTV un internetā retv.lv, kā arī atkārtojumā 4.aprīlī plkst. 12:30.

Koncerta ieraksts norisinās sadarbībā ar "ATTA CENTRE" - lielāko biznesa centru Baltijā!

PROGRAMMĀ: Andra Buiķa oriģinālprogramma un kompozīcijas, komponētas īpaši Latvijas Radio bigbendam. Programmas īpašā viešņa – vokāliste Aija Vītoliņa.
Programmā arī leģendārā Chick Corea kompozīcijas.

Viesmākslinieki
3. Aprīlis, 22:00
ATTA CENTRE