Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Unikāls projekts ar pirmatskaņojumu Latvijā!

Foto: Alexandre Lacombe | 7. februāris, 2019

Īpaši Latvijas Radio bigbendam Pjērs Bertrāns (Pierre Bertrand) ir radījis oriģinālmūzikas programmu, kuras radītās noskaņas aizvedīs klausītāju šaurajās Monmartras ieliņās un ļaus sajust bohēmas garšu.

20.gs. 20. gadu trakums ir raksturīgs ar daudziem jauninājumiem, piemēram, džeza, radio, kino parādīšanos. Parīze simbolizē Monparnasas rajonu atjaunošanu, kur prieks un pārpilnība tiek celta uz dzīves pjedestāla. Tas ir Džozefīnes Beikeres, ArtDeco un Coco Chanel laiks. 20.gs. 20. un 30. gadu Rīga bija, kad likās – viss ir iespējams, un šeit pat uz vietas ir mazā Parīze, kur bohēma sit tikpat augstu vilni. Maģiskais Parīzes šarms galvenokārt saistījās ar nosaukumu izvēli, kuri bija kā saikne ar tālo Franciju.

Projektā varēs dzirdēt spožas personības mūzikā. Pjērs Bertrāns  - saksofonists, flautists, kompozīcijas profesors, kura daiļrade ietver neskaitāmas kompozīcijas un aranžējumus dažādiem sastāviem, kā arī mūziku kinofilmām un izrādēm. Albums "JOY" – Pjēra nesenākais veikums, 2017. gadā kategorijā "Gada labākais ieraksts" iegūst augstāko apbalvojumu valstī – ‘’Victoire du Jazz’’, tas ticis izdots prestižās ierakstu kompānijas Cristal Records - Sony Music paspārnē. Šāds apbalvojums iegūts arī iepriekš kopā ar Parīzes Džeza bigbendu - ‘’Victoire du Jazz : prix Franck Ténot’’ un "Django d'Or". 

Ar akordeonu rokās – francūzis Christophe Lampidecchia. Mācījies no tādiem slaveniem akordeonistiem kā Marcel Azzola, Jo Privat, Bruno Lorenzoni. Savu pirmo albumu izdevis 18 gadu vecumā. Sadarbojas ar tādiem pasaules džeza māksliniekiem kā- Louis Winsberg, Marc Berthoumieux, argentīniešu perkusionistu Minino Garay. Ierakstījis mūziku filmai Francis Lockwood. Christophe Lampidecchia strādājis kopā ar pazīstamo franču dziedātāju Maurane.

Minino Garay ir argentīniešu bundzinieks un perkusionists. Kopš 1990. gada dzīvo Parīzē, kur vada savu grupu: «Los Tambores del Sur». Viņš strādāja ar tādiem slaveniem mūziķiem kā Dee Dee Bridgewater, Mercedes Sosa, Michel Portal, André Ceccarelli, Sixun, Laurent de Wilde, Richard Bona.

Soliste - jaunā un spilgtā franču dziedātāja Paloma Pradal. Dziedātāja un dejotāja, arī komponiste, kuras radošajā darbībā savijusies ietekme no šansoniem, flamenko, hiphopa, elektroniskās mūzikas, pasaules mūzikas.

Koncerts 24. februārī plkst. 18.00, Rīgas Kongresu namā.

Biļetes pieejamas visas Biļešu Paradīzes kasēs un internetā.