Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Raimonds Pauls, Aleksandrs Antoņenko un Latvijas Radio bigbends Dzintaru koncertzāles sezonas atklāšanā

5. jūnijs, 2020

6. jūnijā, Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncertā, pirmo reizi uz vienas skatuves satiksies divi "maestro" - pasaulē slavenākais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko kopā ar Raimondu Paulu un Latvijas Radio bigbendu. Koncertu vadīs Ojārs Rubenis. Valstī izsludinātās pandēmijas, kā arī pulcēšanās ierobežojumu dēļ, koncertu plkst. 21.20 skatītāji varēs vērot tiešraidē televīzijā LTV1 kanālā, klausīties LR3 Klasika, kā arī tiešraide būs pieejama internetā portālā LSM.LV.

Žanriski krāsainajā programmā skanēs populāras Maestro sacerētas kino un teātra mūzikas tēmas, pasaules opermūzikas hiti maestro Raimonda Paula un Latvijas Radio bigbenda atskaņojumā, bet izcilais operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko atskaņos Raimonda Paula dziesmas no leģendārā cikla “Pērļu zvejnieks” un kompozīcijas ar izcilā krievu dzejnieka Jevgeņija Jevtušenko dzeju.

Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis uzsver: “Laikā, kad mums jāsadzīvo ar neskaitāmiem ierobežojumiem un aizliegumiem, vairāk kā jebkad nepieciešamas labas domas un prieks. Vasara Dzintaros būs un tā arī šogad būs mūzikas skaņu piepildīta!”

Savukārt Latvijas Radio bigbenda vadītājs Kārlis Vanags saka: “Esam mēģinājuši atrast veidu, kā ietērpt Maestro rokrakstu kopā ar džeza mūzikas skanējumu. Koncerta programma ir ļoti krāsaina un aptver daudzveidīgu žanru skatījumu. Liels prieks par Aleksandra Antoņenko klātbūtni – mums tā būs netipiska pieredze uzstāties kopā ar operdziedātāju! Viņš ir mūziķis, kas spēj izpausties ne tikai vienā nišā, un šie aranžējumi būs pielāgoti arī viņa dziedāšanas manierei."