Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Prožektoru gaismā - Latvijas Radio bigbends!

8. janvāris, 2019

Šajā gadā Latvijas Radio bigbends aizsāk jaunu tradīciju, ar 4 koncertu sēriju Spīķeru koncertzālē. 

Kā pirmo, jau 8. martā, varēs baudīt koncertprogrammu No The Beatles līdz Ed Sheeran un Latvijas Radio bigbends. Programma, kas ietver populāro dziesmu kaverversijas (Eltons Džons, The Beatles, Maikls Džeksons, Prinss, Džastins Timberleiks u.c.) bigbenda sastāvam. Šajā koncertā Latvijas Radio bigbenda mūziķi izpaudīsies gan kā solisti, gan kā aranžētāji, piedāvājot savu skatījumu par populāro mūziku, kas mūs ikdienā pavada ik uz soļa.

Nākamais, 5. aprīlī - Matīss Čudars un Latvijas Radio bigbends, kur piedāvāsim Latviešu džeza svītu Vol. 2. ‘’Šis ir moderns darbs, kurā bigbends ar plašu soli izkāpis ārā no komforta zonas un izaicina ne tikai klausītāju, bet arī pats sevi. Un tas ir lieliski, jo apliecina kādu būtisku aspektu – Latvijas Radio bigbends ne tikai spējīgs augstākajā līmenī sadarboties ar pasaules klases tradicionālākas džeza mūzikas zvaigznēm, bet arī sniegt muzikālu baudījumu pēc novatoriskākām izpausmēm izslāpušajiem.'' Tā par šo programmu K.Zaviļeiskis

25. oktobrī, Goran Gora un Latvijas Radio bigbends. “Mosties” - Goran Gora mūzika, Knuta Skujenieka vārdi, Latvijas Radio bigbenda aranžējumos. Lai arī tematika ir dažāda, tomēr dominējošā ir mīlestības tēma. Goran Gora galvenokārt ir izvēlējies dzeju, ko K.Skujenieks sarakstījis izsūtījuma laikā, tāpēc dzejoļos jūtamas ilgas un smeldze, tomēr reizē tā ir arī neprātīgi skaista un ļoti dziļa mīlestības dzeja. Kopējo noskaņu mūziķis raksturo kā mierīgu un apcerīgu, tai pašā laikā ar pulsējošu iekšējo dinamiku, kas nozīmē, ka no klausītāja tā prasa iedziļināšanos jeb aktīvu klausīšanos.

Kā sērijas noslēdzošais koncerts, 29. novembrī, Mārcis Auziņš un Latvijas Radio bigbends. Programmā būs dzirdami gan Peta Methenī skaņdarbi, gan arī Mārča Auziņa oriģināldarbi, radīti tieši Latvijas Radio bigbendam.

Pets Methenī (Pat Metheny) ir grupas Pat Metheny vadītājs un ir iesaistīts duetos, solo un dažādos citos projektos. Viņa stilā iekļaujas progresīvā un mūsdienu džeza, latīņu džeza un džeza fusion elementi. Methenī ir trīs zelta albumi un 20 Grammy balvas, un viņš ir vienīgā persona, kas  līdz šim ieguvusi Grammy 10 kategorijās.

“Komponēšana ir neatņemama manas mūzikas un ģitārspēles dzīves sastāvdaļa - veids kā notīs izstāstīt stāstus un emocijas. Neviens cits jau nevar sakomponēt manus skaņdarbus. Tas ir tas mirklis uz skatuves, kad trīsstūrī - "Es. Mūzika. Klausītājs." notiek tā īpašā mijiedarbība, kas tik daudz prasa un vēl vairāk jo vairāk dod atpakaļ. Tas ir mans aicinājums - mana Aizrautība, kurā viss iespējams’’ saka Mārcis Auziņš.

Sekojiet biļešu informācijai mūsu mājaslapā, sociālajos tīklos, un uz tikšanos!