Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Pirmatskaņojums - “Latviešu Džeza svīta Vol. II”

12. septembris, 2017

Latvijas Radio bigbenda oriģinālkompozīcijas CD “Latviešu džeza svīta Vol. II”.

Otrdien, 17. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tiks prezentēts Latvijas Radio bigbenda otrais oriģinālmūzikas albums – “Latviešu Džeza svīta Vol. II”, kā radīšanai piesaistīti jaunie latviešu komponisti.

Latvijas Radio bigbends projektā “Latviešu džeza svīta Vol. II” iesaista jaunos, talantīgos un daudzsološos latviešu mūziķus un komponistus – pianistu Rūdolfu Macatu, ģitāristu Matīsu Čudaru un pianistu Kristu Auznieku. Programmas aranžētāji ir iepriekšminētie mūziķi.
Albumā “Latviešu džeza svīta vol. II”, turpinot tradīciju, iekļauti jaundarbi, kurus vieno gan trijdaļu forma, gan svaigs, mūsdienīgs redzējums uz džeza skanējumu. Autoriem iedvesmu sniegusi Latvijas daba, pilsētvide, rakstnieki un to raisošās izjūtas, vedinot arī uz dziļākiem un ārpasaulīgākiem jautājumiem, kas arī atspoguļojas skaņdarbu nosaukumos, piemēram „Saules bērni”, „Vērmaņdārzs” un „Darbs”. Atsķirībā no „Latviešu džeza svīta Vol. I”, kas pievēršas klasiskajām džeza mūzikas vērtībām, jaunie komponisti ir pieskārušies arī laikmetīgajai mūzikai.

Rūdolfs Macats ir viens no jaunajiem latviešu radošajiem mūziķiem. Vislabāk zināms kā pianists un komponists uz džeza un improvizētās mūzikas skatuves. Viņa muzikalitāte apvieno spožu tehniku ar laikmetīgu skaņu. Rūdolfs Macats ir ieguvis bakalaura grādu no Amsterdamas Mūzikas konservatorija, pabeidzot Džeza piano fakultāti. Papildinājis prasmes pie Harmen Fraanje, Karel Boehlee, Rob van Bavel, Kriss Goessens, kā arī piedalījies meistarklasēs ar leģendārajiem amerikānu pianistiem Jason Moran, Aaron Goldberg, John Beasley un John Taylor. Šobrīd studē Kopenhāgenas Ritmiskās mūzikas konservatorijā īpašā divu gadu programmā „Nordic Master: The Composing Musician”, kas ietver studijas trijās Skandināvu valstīs – Dānijā, Norvēģijā un Zviedrijā.

Krists Auznieks – “Man patīk tīras, gaišas un vienkāršas garšas...”

Bakalaura grādu ieguvis Hāgas Karaliskajā konservatorijā, šobrīd maģistrantūras studijas veic Jēlas Universitātē. Dažādu fondu stipendiāts, piemēram “American Academy of Fontainebleau 2015”. Sadarbojies ar “Antico Moderno” (Bostona), “Yale Philharmonia” (Ņūheivena), “David Kweksilber Big Band” (Amsterdama), vokālā grupa “Framest” (Rīga), “DD Orķestris” (Rīga), arfists Noël Wan (Sanhosē), u.c. Viņa kompozīcijas atskaņotas Amsterdamā, Hāgā, Ķīnā, Rīgā, kā arī vairākās pilsētās ASV.
   Matīss Čudars ir viens no labākajiem jaunās paaudzes latviešu džeza ģitāristiem. Izglītību ieguvis Rīgas Doma kora skolas mūsdienu ritma nodaļā, kā arī Amsterdamas Mūzikas konservatorija un Berlīnes Džeza institūtā. Prasmes papildinājis pie tādiem džeza smagsvariem kā Brad Mehldau, Ambrose Akinmusire, Kurt Rosenwinkel, Jesse Van Ruller, Dave Douglas, John Hollenbeck, Clarence Penn, Donny McCaslin, Ben Wendel un citiem. Grand Prix balvu ieguvējs tādos prestižos konkursos kā Riga Jazz Stage 2017, Prinses Christina Jazz Concours, Keep An Eye Jazz Award, Burghausen Jazz Award. Šobrīd Matīss paralēli solo projektiem, kā arī starptautiskiem projektiem kopā ar citiem mūziķiem, pasniedz ģitārspēli Amsterdamas Mūzikas konservatorijā.
CD un koncertā kā īpašie solisti piedalās arī paši komponisti – Matīss Čudars (ģitāra) un Rūdolfs Macats (taustiņinstrumenti).