Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Pasaules pirmatskaņojums!

27. jūnijs, 2018

Bigbendam, festivāla ''Rīgas Ritmi' 'ietvaros, priekšā ir unikāls notikums - pasaules pirmatskaņojums - amerikāniete Šenela Džonsa (Shenel Johns) kopā ar Latvijas Radio bigbendu projektā ‘’Geršvinam 120’’. Ņujorkas komponists un aranžētājs Deivids Gibsons (David Gibson) speciāli šim projektam spilgtās, modernās un enerģiskās versijās aranžējis dažādas zināmas un nezināmas Džordža Geršvina kompozīcijas.

‘’Es aranžēju šo mūziku, pirmām kārtām, īpaši domājot par pārsteidzošo Šenelu Džonsu. Man bija tā laime tikties ar Latvijas Radio bigbendu šī gada janvārī. Es uzreiz zināju, ka šī lieliskā grupa varēs nospēlēt visu, ko vien es varētu iedomāties, tāpēc es ļāvu manai iztēlei brīvi darboties’’. - Deivids Gibsons

Balss, kas iemieso eleganci un kaislību, maigi plūst no džeza uz R&B un gospeli, sapludinot robežas starp žanriem sev raksturīgajā un īpatnējā manierē. Viegla un pārliecinoša improvizācija starp nošu rindām un samtaini dūmakainais piesitiens balss tembrā liek mūzikas kritiķiem izteikt visatzinīgākos vārdus šarmantās dziedātājas virzienā.

Kopš četrpadsmit gadu vecuma Šenela ir iztrādājusi atšķirīgu eklektisku stilu, kas arvien vairāk ir piesaista skatītāju uzmanību. Mūziķe ir studējusi McLean institutā, saņēmusi bakalaura grādu Harta mūzikas skolā kopā ar tādām džeza leģendām kā Rene McLean, Jimmi Greene un Nat Reeves. 

Viņa ir kāpusi uz vienas skatuves kopā ar Curtis Fuller, Hank Jones, Dionne Warwick, Sheila Jordan un daudziem citiem slaveniem mūziķiem, kā arī ir uzstājusies koncertprogrammās, kuras veltītas tādām džeza dīvām kā Billie Holiday, Ella Fitzgerald un Lena Horne.

‘’Es esmu tik satraukta un priecīga strādāt ar Latvijas Radio bigbendu. Viņi ir vienkārši neticami mūziķi, profesionāļi, un no viņiem plūst tik liela enerģija, un šis koncerts būs pārsteidzošs, un es nevaru to sagaidīt!’’– tā Šenela Džonsa pēc pirmā mēģinājuma ar bigbendu.

Tiekamies šovakar, 28.jūnijā, plkst. 19.00 Kongresu namā!