Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Līgo dziesmu vietā džezs

19. jūnijs, 2018

Šogad Jāņu dienu Latvijas Radio bigbends pavadīs džeza festivalā Jazz Baltica, kurš norisinās Vācijā, piejūras pilsētiņā Timmendorfer Strand no 22. līdz 24.jūnijam, uzstājoties izpārdotā koncertā kopā ar multi-Grammy mākslinieku Rendiju Brekeru (Randy Brecker). Jazz Baltica pēc anothertravelguide.lv vērtējuma, ir viens no interesantākajiem festivāliem Vācijā džeza žanrā.

Programmā būs paša Rendija oriģinālmūzika, kā arī mūzika no Brecker Brothers repertuāra (brāļu Rendija un Maikla džeza duets). Abi brāļi ar savu radošo darbību ir ietekmējuši džeza un improvizācijas mūzikas attīstību ne mazāk kā Čārlijs Pārkers (Charles Parker Jr.), Mailss Deiviss (Miles Jaye Davis), Džo Holtreins vai Džo Zavinula (Josef Erich "Joe" Zawinul), un ar šo savu darbību spējuši pagriezt šo mūziku pilnīgi jaunās dimensijās.

Īpaši šajā programmā ir atzīmējami trīs aranžētāji, Džimijs Maknīlijs (Jim McNeeley), Alans Bailoks (Alan Baylock) un Vinss Mendoza (Vince Mendoza), kuri jau paši par sevi ir lieli vārdi mūzikas laukā, un kā saka Latvijas Radio bigbenda muzikālais vadītājs Kārlis Vanags, ‘’programma ir visnotaļ interesanta un mūziķiem izaicinoša’’, un ‘’personīgi priekš manis tās ir nereālas izjūtas un milzīga sapņa piepildījums’’.

Programma atspoguļos Rendija muzikālo rokrakstu, kur ir saklausāma gan atsauce uz viņa karjeras pirmssākumiem, uz klasisko džeza meinstrīmu, gan arī uz vēlākiem džezroka un fusion periodiem. 

Šī būs jau otrā reize, kad slavenais mūziķis tiekas uz vienas skatuves ar Latvijas Radio bigbendu, kad festivālā „Rīgas Ritmi 2014” Rendijs Brekers īpašā koncertprogrammā muzicēja kopā ar Latvijas Radio bigbendu. 

''Tikko uzstājos kopā ar pārsteidzošo Latvijas Radio bigbendu! Šie mūziķi ir vienā līmenī ar jebkuru citu pasaules bigbendu. Lielisks grupu darbs un skaņa un satriecoši solisti ! Es nevarētu vēlēties ko vairāk''! - Rendijs Brekers

Veiksmīga sadarbība Latvijas Radio bigbendam un Rendijam ir bijusi ierakstot disku Mats Holmquist ‘’Big Band Minimalism’’.

Lielā mērā džeza dzīve Vācijā tiek organizēta sadarbībā ar lielajām raidorganizācijām,, kuras ļoti aktīvi iesaistās šo festivālu atspoguļošanā. Arī bigbenda koncertu ierakstīs NDR televīzija, kas protams, ir ļoti pagodinošs moments orķestra koncertbiogrāfijā.

Uzreiz pēc atgriešanās no Vācijas, 28.jūnijā, Kongresu namā, bigbends uzstāsies kopā ar lielisku amerikāņu dziedātāju Šenelu Džonsu (Shenel Johns), pasaules pirmatskaņojumā – īpaši festivālam ‘’Rīgas Ritmi’’ tika veidota jauna programma “Geršvinam 120”.