Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Latvijas Radio bigbends Viļņā svin Baltijas valstu simtgadi

24. marts, 2018

Ar koncertu BEAT THE RHYTHM OF TOMORROW. JAZZY BALTIC FREEDOM Lietuvas Nacionālajā Drāmas teātrī  Lietuvas simtgades svinību ietvaros, uzstājās Latvijas Radio bigbends, Raimonds Pauls, Kristīne Prauliņa un vokālā grupa Framest, Sofia Rubina-Hunter un Dainius Pulauskas ar grupu

Šī koncerta ideja bija vērsta uz džeza mūziku, kas iemieso sevī jaunību, mūsdienu garu un interpretācijas brīvību, un atspoguļo novatorisku pilsētvides kultūru.

Koncertā uzstājās Lietuvas, Latvijas un Igaunijas džeza zvaigznes, kas pārstāv dažādas paaudzes. Kopā ar Latvijas Radio bigbendu un Maestro Raimondu Paulu, mūziķi izpildīja dažādu Baltijas valstu komponistu skaņdarbus, tautas mūzikas interpretācijas, džeza standartus.

Vizītes laikā Meastro Raimondam Paulam un Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskajam direktoram Mārim Briežkalnam bija vairākas oficiālas pieņemšanas, tai skaitā, pie Lietuvas Republikas premjerministra Sauļus Skvernelis, Lietuvas Republikas Kultūras ministres Liānas Rokītes-Džonsones, Latvijas Republikas vēstnieka Lietuvas Republikā Eināra Semaņa, kā arī Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā, kur Raimondam Paulam tika pasniegta akadēmijas goda medaļa.

Koncertā klausītājiem bija arī iespēja baudīt Kristīnes Prauliņas, starptautiskā džeza mākslinieku konkursa "Riga Jazz Stage" Grand Prix titula ieguvējas, spēcīgo vokālu  ar pašu Maestro Raimondu Paulu pie klavierēm.

‘’Baltijas valstu simtgadei veltītais koncerts "Jazzy Baltic Freedom" bija vienlīdz skaists un spēcīgs, parādot izcili izvēlētu solistu  kopumu no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, kā arī apliecināja visaugstākajā līmeni esošo starptautiski slaveno Latvijas Radio bigbendu. Miljons paldies!’’- Antanas Gustys, Viļņas Džeza festivāla direktors