Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Latvijas Radio bigbends uzstāsies ASV prestižākajās koncertzālēs

12. decembris, 2017

2018. gada janvārī Latvijas Radio bigbends dosies uz ASV, lai sniegtu koncertus divās pasaulslavenās pasaules džeza mūzikas koncertvietās – Ņujorkas Linkolna centrā “Dizzy’s Club Coca Cola” 8. janvārī un Vašingtonā Kenedija centrā (The Kennedy Center For Performing Arts) 10. janvārī.

Uz ASV tiks vesta pārbaudīta vērtība – oriģinālprogramma “Mare Balticum”, kurā iekļautas latviešu tautasdziesmas džeza apdarē. Aranžiju autors ir austrāliešu džeza superzvaigzne Džeimss Morisons (James Morrison), kurš radīja arī oriģināldarbu “Mare Balticum (Klusums & Vētra)”,  projekts ir izdots CD formātā. Daļa no šī diska repertuāra tiks atskaņota arī gaidāmajos koncertos ASV.

Koncertos klausītājiem būs iespēja dzirdēt arī jaunās latviešu džeza dziesmas Kristīnes Prauliņas, starptautiskā džeza mākslinieku konkursa "Riga Jazz Stage" Grand Prix titula ieguvējas, izpildījumā.  Unikāli ir tas, ka dziesmas izskanēs citādāk nekā līdz šim, jo lirika ir atdzejota angļu valodā, par ko paldies jāsaka Gordonam Pogodam (Gordon Pogoda).

“Latvijas Radio bigbenda koncerttūre ASV ir nozīmīga Latvijas džeza mūzikas posma kulminācija. Pēdējos divdesmit gadus esam veidojuši festivālus, konkursus un esam strādājuši, lai atkal savu spožumu atgūtu leģendārais Latvijas Radio bigbends. Šobrīd sapnis ir piepildījies – uzstāsimies džeza dzimtenes prestižākajās zālēs, un vienlaikus tas ir arī kāda jauna posma sākums gan bigbenda daiļradē, gan Latvijas mūzikas attīstībā. Turpināsim sapņot, jo kopā ar nenogurstošu darbu sapņi piepildās,” – Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns.

Latvijas Radio bigbenda koncerti ir loģisks turpinājums Māra Briežkalna kvinteta vizītēm Ņujorkas, Vašingtonas, Filadelfijas koncertvietās, ieskaitot leģendāro uzstāšanos Ņujorkas “Blue Note” klubā. Latviešu džeza izpildītājus ASV mūzikas cienītāju aprindās jau atpazīst, tādēļ laiks tās iepazīstināt arī ar Latvijas Radio bigbenda jaudu, kurš pagājušajā gadā nosvinēja savu 50 gadu pastāvēšanas jubileju. Bigbends ir pirmais no Latvijas orķestriem, kurš līdz šim ir devies koncertturnejā pāri okeānam.

Bigbends ir ieguvis starptautisku atzinību un uzstājies kopā ar tādiem pasaules klases māksliniekiem kā Džodžo Maijeru (Jojo Mayer), Kurtu Elingu (Kurt Elling), Alanu Harisu (Allan Harris), “New York Voices”, Rendiju Brekeru (Randy Brecker), Diānu Šūru (Diane Schuur), Šeinu Stīlu (Shayna Steele) u.c.

„Latvijas Radio bigbends ir lielisks. Šis bigbends ir pelnījis ļoti stabilu un spožu nākotni,” – Grammy balvas ieguvējs Kurts Elings.

Laisti klajā arī vairāki CD ieraksti: “Opera”, kas tapis sadarbībā ar Maestro Raimondu Paulu un Sinfonietta stīgu grupu, “Mats Holmquist. Big Band Minimalism”, “Latviešu džeza svīta I” un “Latviešu džeza svīta II” ar tieši Latvijas Radio bigbendam radītiem oriģināldarbiem.

„Tikko uzstājos kopā ar pārsteidzošo Latvijas Radio bigbendu! Šie mūziķi ir vienā līmenī ar jebkuru citu pasaules bigbendu. Lielisks grupu darbs un skaņa, satriecoši solisti un svinga ritms! Es nevarētu vēlēties ko vairāk!” –  Grammy balvu ieguvējs Rendijs Brekers

Koncerti Ņujorkā 8. janvārī sāksies plkst. 19.30 un 21.30 pēc vietējā laika, savukārt Vašingtonā – 10. janvārī plkst. 18.00.

Koncerti norisinās Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros.