Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Latvijas Radio bigbends un amerikāņu trombonists Māršals Džilkss divos koncertos Rīgas cirkā

9. maijs

Divos koncertos jaunatklātajā Rīgas cirka arēnā Latvijas Radio bigbends un amerikāņu trombonists, vairāku “Grammy” balvu nominants Māršals Džilkss (Marshall Gilkes) sniegs divus koncertus. Kā arī 10.maijā cirka jaunās klavieres ieskandinās neviens cits kā pats Maestro Raimonds Pauls!

Video. Latvijas Radio bigbenda aicinājums uz koncertiem Rīgas cirkā 10. un 11. maijā:https://www.youtube.com/watch?v=GE6ESppdaH0

“Amerikas vadošais trombonists!” un “muzikāls hameleons, kurš spēj pielāgot savu skaņu jebkurai situācijai,” tā par Māršalu Džilksu (Marshall Gilkes) saka džeza mūzikas apskatnieki, fani un klausītāji. Koncertprogrammā izskanēs skaņdarbi no tādām Džilksa programmām kā “Life songs”, “Always forward”, “Brassology”, “Köln”. 

Maršals Džilkss ir “Grammy” balvas nominants, amerikāņu trombonists un komponists, kurš guvis atpazīstamību kā izcils un daudzpusīgs džeza mūziķis. Studējis Džuljarda mūzikas skolā pie pasaulē labākajiem mūzikas pedagogiem, kā arī bijis Thelonius Monk starptautiskā džeza mūziķu konkursa finālists. Viņa atšķirīgais skanējums un novatoriskā pieeja trombonam ir padarījuši viņu par pieprasītu izpildītāju gan uz tradicionālās, gan mūsdienu džeza skatuves. Džilkss ir koncertējis un sadarbojies ar tādiem mūziķiem kā Marija Šneidere (Maria Schneider), Edmars Kastaņeda (Edmar Castañeda), Vanguard džeza orķestri, Djūka Elingtona džeza orķestri un daudziem citiem, tā apliecinot savu virtuozitāti un daudzpusīgumu. Šobrīd Džilkss arī spēlē trombonu pasaulslavenā WDR bigbenda pamatsastāvā

Māršals Džilkss ir džeza mūzikas evolūcijas virzītājspēks, apvienojot savu izjusto un dvēselisko trombona spēli ar apņēmību sasniegt visaugstāko māksliniecisko izcilību.

Rīgas cirks ir vienīgā pastāvīgā cirka ēka Baltijā un viena no pirmajām Eiropā. 2024. gada 20. martā ar plašu performanču un cirka izrāžu klāstu tika atklāta nule kā renovētā Rīgas cirka arēna, kurā, cita starpā, atrodas arī jaunais koncertflīģelis, ko 10. maijā atklās un ieskandinās Maestro Raimonds Pauls!