Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Latvijas Radio bigbends Latvijas 100gades svinības ASV sāk slavenajā Dizzy klubā!

10. janvāris, 2018

Latvijas Radio bigbends sniedzis vairākus koncertus ASV, tostarp divus izpārdotus koncertus leģendārajā Linkolna centra klubā “Dizzy’s Coca-Cola Club”, tā atklājot Latvijas valsts simtgades pasākumu programmu ārvalstīs.

“Latvijas valsts simtgade paver lieliskas iespējas rādīt pasaulē Latvijas krāšņās un unikālās vērtības. Viens no mūsu spožākajiem dimantiem ir izcilais Latvijas Radio bigbends. Īpašā latviskās kultūras vērtība, par ko mūs apbrīno visā pasaulē, ir latviešu tautas dziesmas. Esmu patiesi gandarīta, ka abu šo lielumu savienojums radošā interpretācijā ir dzirdamas Amerikas Savienotājās Valstīs, starptautiskajā arēnā apliecinot, ka Latvija ir pasaules kultūras lielvalsts,” akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.

"Es jau pazīstu Māra Briežkalna darbus un, lidz ar to, zināju ka koncerts būs pirmklasīgs. Orķestra sniegums bija nevainojams un loti augstā profesionālā limenī!  Klausities šāda veida pozitīvu, enerģijas pilnu mūziku izcēla smaidus un lielus aplausus no visiem klātesošiem. Mums īpaši šis koncerts bija kronis. Kāpēc? Tāpēc, ka sirdī izjutām cik īpašs ir viss šis notikums  … sēžam Nujorkas slavenā Dizzy’s Coca Cola klubā, klausamies skaistas, aizkustinosas latviešu meldijas … tas uzsita ne tikai vilni labsajūtu un prieku, bet dziļu lepnumu par to, ka uz skatuves ir “mūsējie”. No sirds pateicamies ka varējām dalīties šajā vienreizējā vakarā." - Vizma Sanders,  Bostona
 

“Priecājos, ka plašo Latvijas simtgades kultūras programmu ASV iesāks viens no pasaules izcilākajiem džeza orķestriem Latvijas Radio bigbends Māra Briežkalna vadībā. Tā būs iespēja vēlreiz apliecināt Latviju kā lielvalsti mūzikas pasaulē. Esmu pārliecināts, ka klausītāji gaidāmo koncertu Vašingtonā patiešām izbaudīs,” saka Andris Teikmanis, Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Amerikas Savienotajās Valstīs.

Koncertos ASV Latvijas Radio bigbendam un vokālistei Kristīnei Prauliņai kā viessolists pievenosies arī amerikāņu trombonists Deivids Gibsons (David Gibson), par kuru leģendārais  Slaids Hemptons (Slide Hampton) teicis - “Deivids ir viens no retajiem, patiešām talantīgajiem mūziķiem Ņujorkā.”

Kā ziņots, uz Ņujorku un Vašingtonu tiks vesta pārbaudīta vērtība – bigbenda koncertprogramma “Mare Balticum”, kurā iekļauti latviešu tautas mūzikas skaņdarbi džeza apdarē un arī Gunāra Rozenberga, Ulda Stabulnieka, Kārļa Vanaga un maestro Raimonda Paula oriģināldarbi. Koncertos bigbendam pievienosies arī  Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa RIGA JAZZ STAGE Grand Prix ieguvēja Kristīne Prauliņa.

 Latvijas Radio bigbenda koncertu Vašingtonā, Kenedija centrā (The Kennedy Center For Performing Arts) ir iespēja vērot tiešsaistē vietnē https://www.kennedy-center.org/Video/Performance/64529, kā arī vēlāk vietnes arhīvā.

"Dzīvojot Vašingtonā, nozīmē, ka mums ir atvērti vārti uz starptautisku pasaules mūziku, ieskaitot džezu. Kā norāda nosaukums, Latvijas Radio bigbends ir saistīts ar valsts radio raidorganizācijām Latvijā, un, ņemot vērā to,  jūs varētu sagaidīt, ka viņi spēlēs  līdzīgi kā valsts atbalstītajās izrādēs. Taču tā tas nav! Tā ir stilīga, gudra mūzika, diezgan mūsdienīga. Un bigbends varētu būt labs inkubators lielākajai daļai Latvijas  džeza talantu " - washingtonian.com

Noderīgas saites:
http://www.jazz.org/dizzys/
http://www.kennedy-center.org/