Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Latvijas Radio bigbends atskaņos bosanovas klasiku

Uldis Ziediņš | 22. februāris, 2022

28. februārī 19:00 Spīķeru koncertzālē, Rīgā, skanēs pasaules pirmatskaņojums - Latvijas Radio bigbends (LRBB) izpildīs brazīļu mūzikas leģendas Antonio Karlosa Žobima (Antônio Carlos Jobim) skaņdarbus, ko aranžējis viens no pasaules vadošajiem bigbendu diriģentiem - zviedru komponists Mats Holmkvists (Mats Holmquist).

Programmā “Big Band Bossa Nova” iekļauti skaņdarbi no Mata Holmkvista topošā albuma “A Tribute to Jobim”, kurā Žobima saules un siltuma caurstrāvotie bosanovas meistardarbi aranžēti ar tikai M.Holmkvistam raksturīgo stilistisko pieskārienu. Intīmā gaisotnē Spīķeru koncertzālē izskanēs leģendārie “Desafinado”, “Manha Da Carnaval”, “One Note Samba”, “Agua De Beber” un citi.

Latvijas Radio bigbendam šī nav pirmā sadarbība ar Matu Holmkvistu - 2017. gadā, piedaloties trompetistam Rendijam Brekeram un saksofonistam Dikam Outsam, kopīgi ierakstīts albums “Big Band Minimalism”, kurā Stīva Reiha un Džona Adamsa muzikālā minimālisma principi sastopas ar modernā džeza bigbenda skanējumu. Daži fragmenti no šī kopdarba izskanēs arī 28. februāra vakarā Spīķeros.

Biļetes uz “Big Band Bossa Nova” pieejamas “Biļešu paradīzē”:
https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/113127