Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Latvijas Radio bigbends, Aija Vītoliņa un Andris Buiķis izdod albumu “Cik labi”

15. decembris, 2023

Projekts sākotnēji tika prezentēts kā koncertprogramma “Sajust grūvu!”, ko sitaminstrumentālists Andris Buiķis gatavoja īpaši Latvijas Radio bigbendam. Albums ir visnotaļ ir harmonijām bagāts, eksperimentāls un tehniski izaicinošs, īpaši bigbendam, tomēr neatkāpjas no klasiskajām džeza un ritmiskās mūzikas vērtībām. Dziesmām ir izteikta ritmiskas un “grūvīgas” melodijas, kas sajutās it kā piesietas noteiktam mūzikas posmam, 1980. gadiem, bet pavisam noteikti nepauž nostaļģiju. Dziesmu vārdiem izmantoti Leona Amoliņa, Agneses Rutkēvičas, Normunda Beļska un Jāņa Damrozes dzejoļi. Albuma pirmā vāka autors – pixelart mākslinieks Artūrs Bunts.

Pats Andris Buiķis par šo sadarbību saka: “Esmu ar izaicinājumiem uz “Tu”, tāpēc arī uzreiz piekritu iespējai sarakstīt mūziku bendam (Latvijas Radio bigbendam), ko līdz šim nebiju darījis. Es vairāk esmu instrumentālās mūzikas cienītājs, nedaudz iefanoju par Badija Riča (Buddy Rich) bigbendu, vairāk gan par viņa bungu spēli, bet nevēlējos komponēt neko klasisku, nekādu svingu. Mums ir sanācis tīrs grūvs, harmonija un latviešu valodā dziedamas dziesmas. Par Aijas Vītoliņas dalību – es jau varēju nemaz viņai arī nezvanīt, jo zināju, ka viņa tāpat piekritīs piedalīties. Nu un tā, dziesmiņa pa dziesmiņai, līdz beigās aizdziedājāmies līdz veseliem 10 gabaliem!”

Albums pieejams “Youtube Music” (https://youtube.com/playlist?list=PLhbrnYkdc_dHiGHy6FCP8tHf5bVIIilaV&si=WPJdNcLL_x4pZJHe), kā arī drīzumā citās straumēšanas platformās.

Albuma tapšanu un izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.