Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Koncertuzvedums ZEMGALES GREDZENS

4. oktobris, 2018

Koncertuzvedumu cikla ceturtais posms ZEMGALES GREDZENA kino koncerts “Vēstures palos” vēsta par Zemgali kā arkla un zobena zemi, kur auglība mijas ar nāvi. Tajā skan militāri marši un sēru mūzika, kanonizētas leģendas un pašapzinīgas pūtēju zaļumballes. Plašie tīrumi pārvēršas karalaukos un kapulaukos, kas atkal pārtop tīrumos, un tajos izaug latviešu literārā valoda, pirmie prezidenti un valstsvīri, diži dzejnieki un stipras dzejnieces. Zemgales mērogs ir apvāršņa plašums, un Latvijas valsts tajā ir kā Lielupe, kuras palos atkal satiekas vēstures līdzenumā izkliedētās dvēseļu upītes.

Kino koncerta “Vēstures palos” libretu radījusi dzejniece Inese Zandere, kura parāda Zemgales garīgo auglību caur Aspazijas, Annas Brigaderes, Jāņa Jaunsudrabiņa, Māras Zālītes dzejas un prozas spēku. Koncerta emocionālā kulminācija ir Knuta Skujenieka dzeja, kas skan Pētera Vaska mūzikā. Kino koncertā dzirdēsim arī Līgas Celmas-Kursietes mūziku. Režisors - Roberts Rubīns. Projekta “Latvijas gredzens” idejas autors un kino koncerta “Vēstures palos” mākslinieciskais vadītājs ir Sigvards Kļava.

ZEMGALES GREDZENA kino koncerta muzikālā ceļojumā satiksies Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbenda grupa, mūziķi - brāļi Oskars un Raimonds Petrauski, kā arī laikmetīgās dejas mākslinieki Lilija Lipora un Guntis Spridzāns.

ZEMGALES GREDZENA kino koncerts „Vēstures palos” turpmākās izrādes piedzīvos 19. oktobrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, 26. oktobrī Latgales vēstniecībā GORS, 2. novembrī Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars”.

Projekts „Latvijas gredzens” norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. To īsteno VSIA „Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Kultūras ministriju, Valsts kultūrkapitāla fondu, Latgales vēstniecību „Gors”, Rēzeknes pilsētu, koncertzāli „Cēsis”, Jelgavas kultūras namu, Jelgavas pilsētas pašvaldību, Liepājas koncertzāli „Lielais dzintars”.