Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Karsta ziņa - jauns albums

22. janvāris, 2019

Lase Lindgrens (Lasse Lindgren) ir mūziķis, kas vienmēr atrodas kustībā. Lassem ir bijis pa spēkam apgūt veselu instrumentu saimi, komponēt, organizēt mēģinājumus un koncertus ar mūziķiem no pilnīgi dažādām valstīm, pie tam vēl uzņemties visu to veiksmīgi ierakstīt. 

Šajā ierakstā Latvijas Radio bigbends atskaņo Lases Lindgrena oriģinālmūziku, paša komponista vadībā. Vairāki no skaņdarbiem tapuši laikā, kad Lase muzicēja kopā ar leģendāro trombonistu, aranžētāju Bobu Brukmeijeru, kurš Lindgrena daiļradi ļoti augstu novērtēja.

Ar izcilu ideju, tehniku un skanisko daudzveidību šo mūziku bigbendam aranžējumos ielikuši Larss Halle (Lars Halle), Mīkaels Roberjs (Mikael Råberg) un Leifs Haldens (Leif Hallden).

Trim no kompozīcijām ir īpaši radīts teksts angļu valodā, un to izdzied zviedru dziedātāja Berita Andersone (Berit Andresson) – viena no atzītākajām skandināvu dziedātājām. Beritas interpretācija dziesmai “This Time of Night” (“Šis nakts brīdis”) atklāj viņas unikālo balss daudzveidību, brīžiem tembrāli kļūstot pat par daļu no orķestra.

Visi ieraksta tapšanā iesaistītie mākslinieki ir visu sirdi atdevuši lieliskas mūzikas radīšanai, un šis ieraksts noteikti klausītājiem atklās ko tādu, ko iepriekš no džeza ansambļa nav gaidījuši.