Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Festivāls "Saxophonia": Donny McCaslin (ASV), Jason Lindner (ASV) un Latvijas Radio bigbends

Uldis Ziediņš | 2. februāris, 2023

Latvijas Radio bigbends “Saxophonia” festivālā tiksies ar diviem džeza pasaules smagsvariem no ASV - Donny McCaslin, vienu no pasaules labākajiem saksofonistiem, vairākkārtēju Grammy balvas ieguvēju, mūziķi, kas sadarbojies ar daudzām ārvalstu džeza un populārās mūzikas zvaigznēm, un Ņujorkas džeza virtuozu - taustiņinstrumentālistu Jason Lindner.

“Donny McCaslin ir viens no šī brīža redzamākajiem vārdiem saksofonu mūzikā, es varētu viņu ierindot vienā kompānijā ar Joshua Redman, Chris Potter, Seamus Blake, David Binney. Es iepazinos ar Donny McCaslin spēli caur leģendārā “Maria Schneider Orchestra” ierakstiem, kur Donny muzicē jau daudzus gadus un ir ieskaņojis spilgtas, un izcilas solo epizodes. Mūsu koncertā klausītāji varēs sagaidīt džezu ārpus jebkādām žanriskajām robežām un es to raksturotu – sulīgi grūvi, maksimāla enerģija, izcili improvizātori un “Radiohead” harmonijas. Bigbenda krāsas papildinās liela deva elektronikas un vakars būs izdevies,” - tā Kārlis Vanags, Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs.

Donny McCaslin ir viens no pieprasītākajiem mūziķiem Ņujorkā un karjeras laikā uzstājies kopā ar neskaitāmām džeza zvaigznēm. 2016. gadā Donny McCaslin džeza kvartets, kura sastāvā ir arī otrs “Saxophonia” koncerta viesis Jason Lindner, spēlēja nozīmīgu lomu David Bowie pēdējā albuma “Blackstar” tapšanā, kas savu džeza motīviem piesātināto skanējumu guva lielā mērā pateicoties Donny McCaslin saksofonam un Jason Lindner taustiņinstrumentu spēlei. 

“Koncertā izpildīsim programmu, kurā būs gan jaunas dziesmas no drīzumā gaidāmā albuma “I Want More”, gan citi - nesen iznākuši muzikālie skaņdarbi, kā arī senāk izdoto albumu labākā mūzika. Uz skatuves meklēsim saspēli starp improvizāciju un elektronisko mūziku. Daudzi skaņdarbi ir aranžēti tieši festivālam “Saxophonia”, lai atskaņotu tos kopā ar “Latvijas Radio bigbendu”. Ar nepacietību gaidu šo koncertu,” tā Donny McCaslin.

Donny McCaslin, saksofons (ASV)
Jason Lindner, klavieres (ASV) 
Latvijas Radio bigbends 


Lielajā ģildē, 9. februārī plkst. 19.00, biļetes - https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/124068

Ventspilī, koncertzālē "Latvija", 10. februārī plkst. 19.00, biļetes - https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/124591