Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Festivāls "Saxophonia": Ademir Junior (Brazīlija), Tiago Loei (Brazīlija) un Latvijas Radio bigbends

14. februāris, 2023

“Saxophonia” festivālā uz vienas skatuves tiksies brazīliešu mūziķi Ademir Junior (saksofons), Tiago Loei (perkusijas) un Latvijas Radio bigbends.


Ademir Junior ir multiinstrumentālists, aranžētājs, komponists, kurš tiek uzskatīts par aktīvāko un zināmāko improvizējošo saksofonistu Brazīlijā un Dienvidamerikā. Ademir saksofona spēli apguvis pašmācības ceļā un kā solists sadarbojies ar Chris Potter, John Patitucci, Bob Mintzer, Paquito D’Rivera kā arī daudziem citiem. Mūziķis ir pirmais Brazīlijas džeza saksofonists, kurš kļuvis par slavenā saksofonu zīmola “Selmer” mākslinieku.

Tiago Loei ir perkusionists no Brazīlijas, kurš jau kopš 16 gadu vecuma aktīvi koncertējis un piedalījies dažādu grupu albumu ierakstos visā Brazīlijā, vēlāk dzīvojis arī Kubā, Havanā, kur papildinājis savas zināšanas un pētījis slavenos Kubas mūzikas ritmus. Tiago Loei vairākus gadus pavadījis Rīgā un kā perkusionists regulāri sadarbojies ar populāriem un izciliem mūziķiem Latvijā – Raimondu Paulu, Intaru Busuli, Kārli Vanagu un daudziem citiem, tāpēc šis "Saxophonia" koncerts būs arī Tiago atgriešanās vietā, kas ilgu laiku saukta par mājām. 

Koncertā skanēs Ademir Junior oriģinālkompozīcijas, kā arī brazīliešu mūzikas un pasaules džeza klasika.

Ademir Junior, saksofons (Brazīlija) 
Tiago Loei, perkusijas (Brazīlija) 
Latvijas Radio bigbends

Lielajā ģildē 18. februārī plkst. 19.00

Biļetes - https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/124072