Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

Dāvis Jurka saņem Zelta Mikrofonu!

22. marts, 2018

2017. gada Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" kategorijā "Labākais džeza mūzikas albums” ir ieguvis  Dāvja Jurkas kvarteta albums ''Strings attached''.

Latvijas Radio bigbenda mūziķis, un džeza saksofonists Dāvis Jurka kopā ar domubiedriem izveidojis koncertprogrammu “Strings attached”, kurā skan gan paša Dāvja, gan arī kvarteta dalībnieka, pianista Ritvara Garozas oriģinālmūzika, kas komponēta un aranžēta speciāli džeza kvartetam un stīgu grupai, un kuru 2017. gada pašā sākumā tika izdota arī CD.

Kvarteta vadītājs Dāvis Jurka par šo ieceri saka tā: “Tas ir ilgi lolots un rūpīgi gatavots projekts. Kopā ar pianistu Ritvaru Garozu, kurš ir arī lielisks komponists, esam nopietni strādājuši pie šīs programmas. 2015. gada maijā aizvadījām projekta pirmo koncertu Stradiņa universitātes aulā, kas pierādīja, ka šī programma ir ilgtspējīga un interesanta ļoti plašai auditorijai – no klausītājiem saņēmām uzmundrinājumu un iedvesmu to attīstīt. Šeit kopā ar džeza kvartetu spēlē arī stīgu grupa, kā tas zīmīgi norādīts arī angliskajā programmas nosaukumā – “strings attached” jeb “pievienotās stīgas”. Tā varbūt nav tik ierasta parādība džeza mūzikā Latvijā, bet tas ir svaigs un skanējuma krāsainību paspilgtinošs aspekts, turklāt muzikālo materiālu bagātinošs elements.”

No sirds priecājamies par šiem panākumiem!