Latvijas Radio bigbends
Aktualitātes

CD ''Kontrasti'' prezentācijas koncerts

Foto: Ritvars Stankēvičs | 28. septembris, 2018

24.septembra vakarā rekonstruētajā VEF Kultūras pilī izskanēja Maestro Raimonda Paula radītā mūzika kopā ar talantīgo solisti Kristīni Prauliņu un Latvijas Radio bigbendu.

Koncertā skanēja melodijas vieglā noskaņā ar džezīgiem elementiem no abiem mākslinieces Kristīnes Prauliņas albumiem – debijas ieraksta “Melns ar baltu” un jaunākā, šogad klajā nākušā veikuma kopā ar Latvijas Radio bigbendu - “Kontrasti”. Mūziķu profesionālais un aizrautīgais sniegums publikā tika novērtēts, izpelnoties apmeklētāju stāvovācijas un papildus dziesmas.

Albums ierakstīts Latvijas Radio 1. studijā sadarbībā ar skaņu režisoru Gustavu Ērenpreisu. Bez bigbenda mūziķiem un paša Maestro pie klavierēm, albuma ierakstā piedalījies arī Radio vokālais trio – Gabriēla Zvaigznīte, Madara Dzintara-Pluša un Katrīna Anna Vīgante.

Kā koncerta laikā apmeklētājiem atzinās K.Prauliņa: “Pirms kāda laika sēdēju zālē, klausījos Latvijas Radio bigbendu un stāstīju māsīcai, cik ļoti vēlos muzicēt ar viņiem kopā. Tobrīd tas likās kā tāls sapnis, bet – te nu es esmu! Par to paldies Artim Orubam pie bungām – viņš ir lielisks mūziķis un lielisks cilvēks, un pateicoties viņam es esmu šeit.”

Par godu nesenajiem mūziķu koncertiem Ņujorkā angļu valodā tika pārdzejotas divas dziesmas “Kad esmu viena” un “Sahara”, kuras izskanēja arī VEF Kultūras pils zālē. Programmu papildināja arī instrumentāli skaņdarbi ar Maestro Raimonda Paula solo – trīs miniatūras no kinofilmas “Depresija” Kārļa Vanaga aranžijā.

Raimonds Pauls: "Kristīne ir ļoti augusi kā izpildītāja. Tas ir tieši viņas albums, kurā ātri ritmi mijas ar liriskām melodijām. Tāpēc arī nolēmu tam dot nosaukumu "Kontrasti". Savukārt ar bigbendu muzicēt vienmēr ir bauda! Šķiet, ka šis ir labi padarīts darbiņš." Savukārt Guntars Račs saka, ka ‘’viņaprāt neviens džezu Latvijā latviski nedzied tik labi kā Kristīne’’.

Īpašs bija arī mirklis pēc koncerta, kad ikvienam interesantam bija iespēja personīgi satikt Maestro Raimondu Paulu, Kristīni Prauliņu un tekstu autoru Guntaru Raču, lai saņemtu autogrāfu un kopīgi nofotogrāfētos, un apmeklētāji šo iespēju labprāt izmantoja.