Latvijas Radio bigbends

Marshall Gilke (ASV) un Latvijas Radio bigbends


“Amerikas vadošais trombonists!” un “muzikāls hameleons, kurš spēj pielāgot savu skaņu jebkurai situācijai,” tā par Māršalu Džilksu (Marshall Gilkes) saka džeza mūzikas apskatnieki, fani un klausītāji.
Maršals Džilkss ir “Grammy” balvas nominants, amerikāņu trombonists un komponists, kurš guvis atpazīstamību kā izcils un daudzpusīgs džeza mūziķis. Studējis Džuljarda mūzikas skolā pie pasaulē labākajiem mūzikas pedagogiem, kā arī bijis Thelonius Monk starptautiskā džeza mūziķu konkursa finālists. Viņa atšķirīgais skanējums un novatoriskā pieeja trombonam ir padarījuši viņu par pieprasītu izpildītāju gan uz tradicionālās, gan mūsdienu džeza skatuves. Džilkss ir koncertējis un sadarbojies ar tādiem mūziķiem kā Marija Šneidere (Maria Schneider), Edmars Kastaņeda (Edmar Castañeda), Vanguard džeza orķestri, Djūka Elingtona džeza orķestri un daudziem citiem, tā apliecinot savu virtuozitāti un daudzpusīgumu. Šobrīd Džilkss arī spēlē trombonu pasaulslavenā WDR bigbenda pamatsastāvā
Māršals Džilkss ir džeza mūzikas evolūcijas virzītājspēks, apvienojot savu izjusto un dvēselisko trombona spēli ar apņēmību sasniegt visaugstāko māksliniecisko izcilību.
 
Koncertprogrammā jaunajā koncertvietā Rīgas Cirkū dzirdēsim Māršala Džilksa un Latvijas Radio bigbenda sadarbību un skaņdarbus no tādām Džilksa programmām kā “Life songs”, “Always forward”, “Brassology”, “Köln”. 

10. May, 19:00
Rīgas Cirks